Pořádající agentura BUJOART english

Obsazení

orchestr

Mnohasložkové těleso zahrnuje bluesový band, komorní orchestr, perkusní orchestr… a je sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední profesionální instrumentalisté. B-SIDE BAND je jeden z nejvyhledávanějších domácích hudebních souborů svého žánru. Je sestaven z 18ti špičkových instrumentalistů, v jejichž čele stojí trumpetista a band leader Josef Buchta. B-SIDE BAND má na svém kontě mimo jiné zdařilou obnovenou světovou premiéru legendární Jazzové mše Jaromíra Hniličky. Pravidelně koncertuje na mezinárodních festivalech, prestižních akcích a společenských událostech v Česku a na Slovensku, je hlavní součástí velmi úspěšného halového projektu Tribute To Frank Sinatra. Spolupracuje s výraznými hudebními osobnostmi, jako je Vojta Dyk, Matěj Ruppert, Dan Bárta nebo Roman Holý. Více na bsideband.cz Členové orchestru MASS: Čermák Marek – varhany Petr Ptáček – bicí (B-SIDE BAND) Machain Emil – perkuse Koudelka Tomáš – baskytara (B-SIDE BAND) Kalousek Jiří – kytara a zpěv (B-SIDE BAND) Kučerovský Jiří – kytara Mlynář Richard – elektrické piano (B-SIDE BAND) Wallinger Pavel – I. housle Frajtová Ivana – II. housle Kulík Tomáš – viola Svoboda Lukáš – violoncello Pokorný Michal – kontrabas Žáček Michal – flétna (B-SIDE BAND) Mühlhansl Antonín – I. klarinet a saxofony (B-SIDE BAND) Zlámal Pavel – II. klarinet a saxofony (B-SIDE BAND) Jurčeka Ondřej – trumpeta Semek Pavel - trombon (B-SIDE BAND) Mrazík Milan – horna Jirák Petr – tuba Horská Alžběta - harfa

Více zde >

Czech Ensemble Baroque

choir

Czech Ensemble Baroque

Sbor, jehož členové jsou nejen pěveckými profesionály, ale navíc absolventy kurzů autentické interpretace staré hudby u nás i v zahraničí. Rezidenční ansámbl Hudebního festivalu Znojmo, kde uvedl řadu českých i světových operních premiér, komorních i kantátových koncertů, za něž je vysoce hodnocen odbornou kritikou, včetně např. 3 nominací na cenu Thálie. Soubor je zván na prestižní tuzemské i zahraniční festivaly.  Tereza Válková - sbormistryně

Více zde >

Vojtěch Dyk

představitel Celebranta a producent

Vojtěch Dyk

Zpěvák a herec, absolvent DAMU patří k nejvýraznějším osobnostem současné české kulturní scény. Začínal v chlapeckém sboru Pueri Gaudentes, později působil v kapelách Nightwork, T.O.P. Dream Company, hostoval na koncertech houslového virtuosa Pavla Šporcla, v posledních letech absolvoval úspěšná turné s brněnským B-Side Bandem.  Účinkoval na mnoha českých divadelních scénách, například v Národním divadle, Divadle v Dlouhé, Divadle Ta Fantastika, A Studiu Rubín, La Fabrice nebo Roxy. Za roli Kudykama ve stejnojmenném lyrikálu Michala Horáčka byl v roce 2009 nominován na cenu Thálie, ve stejném roce získal Cenu Alfréda Radoka pro Objev roku. Popularitu mu přinesly také četné televizní a filmové role - v diváckém hitu roku 2010, komedii Ženy v pokušení, ve filmech Andělé všedního dne, Revival, Něžné vlny, pohádkách Tři životy, Čtyři bratři a mnoha dalších.

Více zde >

Michaela Rozsa Růžičková

sbormistryně Street choru

Michaela Rozsa Růžičková

Michaela Růžičková Rózsa je mladá slovenská dirigentka a koloraturní sopranistka. Studovala na Konzervatoři v Bratislavě dirigování pod vedením posledního žáka Václava Talicha, Zdeňka Bílka a posléze absolvovala ve stejném oboru i Akademii Múzických Umění v Praze, kde studovala pod vedením profesorů Jiřího Bělohlávka, Tomáše Koutníka, Jiřího Chvály, Lubomíra Mátla, Hynka Farkače, Leoše Svárovského, Františka Babického a dalších. Již při studiu se stala sbormistryní a dirigentkou Dětské Opery Praha, zúčastnila se mnoha festivalů v tuzemsku i zahraničí, např. Smetanova Litomyšl, Dortmund, Bayreuth. Jako zpěvačka se zejména věnuje mozartovskému a italskému bel canto repertoáru. Jako dirigentka se dnes věnuje zejména nahrávání filmové hudby (např. Tři bratři, Malá z rybárny, znělka pro 51. ročník MFF Karlovy Vary).

Více zde >

Markéta Böhmová

Street chorus

Markéta Böhmová

Jako zpěvačka začínala ve sboru Kantiléna a poté účinkovala v mnoha představeních Národního divadla Brno jako sboristka a sólistka Dětského sboru Brno nejen v tuzemsku, ale i na mnohých zahraničních scénách (Rakousko, Anglie, Japonsko). Spolupracuje s orchestrem Collegium musicum. Vloni se zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde obdržela dvě zvláštní ceny za interpretaci. Již druhým rokem působí jako sólistka při ND Brno v rámci Nového operetního studia. Je členkou ansámblu Forte a spoluzakladatelkou hudebního tria Boutique de musique, které si získalo porotu na soutěži Stonavská Barborka, kde obdrželo absolutní vítězství. Pravidelně spolupracuje s Filharmonií Brno a příští sezónu ji čeká operní debut v novém nastudování opery La clemenza di Tito v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. 

Více zde >

Lucie Novotná

Street chorus

Lucie Novotná

Absolventka SPŠ oděvní v Praze své první angažmá získala ve Východočeském divadle v Pardubicích. Na pražské muzikálové scéně debutovala v muzikálech Hamlet a Galileo v divadle Kalich, v Hudebním divadle Karlín účinkovala např. v muzikálech Producenti, Carmen, Addams Family nebo Aida, v divadle Kalich v muzikálu Pomáda či Horečka sobotní noci. Za roli Beggar Woman/žebračky v originální anglické verzi muzikálu Stephena Sondheima Sweeney Todd byla oceněna širší nominací na cenu Thálie za rok 2012. V posední době účinkuje ve Studiu Dva: Děvčátko – Vánoční příběh, Evita.

Více zde >

Vanda Šípová

Street chorus

Vanda Šípová

Držitelka několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží, po absolutoriu pražské konzervatoře pokračovala ve studiu zpěvu v ČR i zahraničí. V Národním divadle v Praze vystoupila v hlavní roli ve světové premiéře opery Petra Kofroně Fantom čili Krvavá opera, hostovala v představení Francouzské divadelní společnosti v tzv. Novém cirkusu, v sólových rolích v plzeňské opeře, v Libereckém divadle F. X. Šaldy a na dalších scénách, zpívá jednu z hlavních rolích v české inscenaci Fantom opery, spolupracuje na mnoha zajímavých hudebních projektech.

Více zde >

Kateřina Paula Šildová

Street chorus

Kateřina Paula Šildová

Herečka a zpěvačka (pop, swing i jazz), absolventka hudebně-dramatického oboru na pražské konzervatoři. K jejím nejvýraznějším muzikálovým rolím na scéně plzeňského Divadla J. K. Tyla patří Kathy v Zpívání v dešti, Winnifred  v Limonádovém Joeovi nebo Roxie Hart v legendárním Chicagu. V Hudebním divadle Karlín se podílela např. na inscenacích Producenti, Carmen, Jesus Christ Superstar, spolupracovala i s dalšími českými divadly a projekty. Kateřina působí jako sólová zpěvačka Orchestru Karla Vlacha, Septet Plus Orchestra či tanečního orchestru James Band a Golden Big Band Prague. Na televizní obrazovce se objevila v seriálech Horákovi, Obchoďák, Svatby v Benátkách, Vinaři nebo Kriminálka Anděl.

Více zde >

Tereza Černochová

Street chorus

Tereza Černochová

Zpěvačka, absolventka Gymnázia Jana Nerudy se zaměřením na klasickou hudbu. V její hudební kariéře byla důležitá setkání a hraní s vokálním triem Black Milk, G Point Hunters, Takin’Off, Monkey Business, B-Side Band, bandleadera Josefa Buchty a Showstation, posléze Kapela Skupina. Dále spolupracovala s Pavlem Šporclem či Vladimírem 518. První debutovou desku Small Monstrosities natočila v roce 2007 v produkci Romana Holého. V březnu 2015 vydala taktéž v produkci Romana Holého svůj autorský debut Škrábnutí.  

Více zde >

Adéla Petřeková

Street chorus

Adéla Petřeková

Vystudovala obor činoherní herectví na DAMU, po studiích hostovala v divadle Pod Palmovkou, v Letních Shakespearovských slavnostech, v Národním divadle v Praze či plzeňském Divadle J. K. Tyla. Z filmových a seriálových rolí Adély Petřekové je nejvýraznější Dora (Záblesky chladné neděle) či Pavlína (Vraždy v kruhu). V současné době působí např. v plzeňském (Viktorka Plzeň aneb Jinak to nevidím!) a pardubickém (Charleyova teta) divadle jako host. Zároveň se věnuje autorské hudbě v projektu Mlhou.

Více zde >

Karel Škarka

Street chorus, asistent sbormistra

Karel Škarka

Absolvent kompozice a zpěvu na brněnské konzervatoři a na JAMU, už během studií hostoval v Hudebním divadle Karlín (West Side Story, Čardášová princezna). V roce 2002 napsal operu Don Juan v pekle, která měla premiéru v Praze ve Stavovském divadle v rámci projektu Bušení do železné opony. Od roku 2004 je v angažmá v Městském divadle Brno, kde ztvárnil převážně muzikálové role a působí také jako aranžér, sbormistr, překladatel a korepetitor. Ve Švýcarsku hrál Jammieho v muzikálu My Fair Lady a Benjamina Guggenheima v muzikálu Titanic. Podílel se i na uvedení švýcarské premiéry muzikálu Vrabčák a Anděl jako asistent režie.

Více zde >

David Uličník

Street chorus

David Uličník

Suverénně se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Účinkoval v muzikálech Vlasy, Starci na chmelu, Kleopatra, Dracula, Galileo, Evita a dalších. Mezi své nejvýraznější role v tomto žánru řadí Jeana Valjeana z Bídníků nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon, za které byl nominován na cenu Thálie. Účinkoval v nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i v zahraničí – podílel se na mezinárodním nastudování jevištního oratoria The Mass, představil se jako Tony v karlínské inscenaci West Side Story. Úspěch slaví i v rolích moderního repertoáru na pomezí vážné hudby. Svůj aktuální koncertní program IN CONCERTO zaměřil na původní skladby, populární světové písně a italské árie.  David Uličník je členem seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností 4TET, v současné době je jeho domovskou divadelní scénou divadlo Hybernia.

Více zde >

Lukáš Janota

Street chorus

Lukáš Janota

Absolvent Hudební konzervatoře v Kroměříži (klarinet, saxofon) a JAMU (muzikálové herectví). Po studiu nastoupil do angažmá Městského divadla v Brně, kde je dodnes. Lukáš je obsazován jak do rolí muzikálových, tak činoherních. Za své největší výzvy zatím považuje představení Sliby chyby, Princ Homburský, Faidra, Pokrevní bratři. S herectvím se poprvé setkal jako dítě, když natočil tři dětské snímky: “Medvědi nic nevědí”, “Artuš, Merlin a Prchlíci” a “Potkal jsem ho v ZOO”. Kromě herectví se zabývá hudební skladbou a zvukovou produkcí. Je aktivním hudebníkem a autorem hudby několika divadelních her, radiospotů, počítačových her a mobilních aplikací. Natočil také několik audioknih. 

Více zde >

Roman Říčař

Street chorus

Roman Říčař

Herec, zpěvák, hudebník, vystudoval Státní konzervatoř obor hudebně – dramatický. Po hostování v Národním divadle (Rok na vsi, Bloudění), strávil tři sezony coby apoštol Bartoloměj v muzikálu Jesus Christ Superstar, následovaly muzikály Rusalka a Hamlet, Excalibur, Jack Rozparovač a další. Za roli Rum Tum Tuggera v muzikálu CATS byl vybrán do širší nominace na cenu Thálie, stejně jako za Bejbyho v Šakalích letech a postavu Che v legendárním muzikálu Evita na jevišti plzeňského divadla J. K. Tyla. Aktuálně hraje také v Divadle ABC. Roman Říčař natočil několik rolí pro televizi a film, vystupuje s kapelou Šťastní a Veselí, je frontmanem Red Hot Chili Peppers revivalu a dlouhodobě hostuje jako pianista ve skupině Second Band. V roce 2008 vydal sólové autorské album Roman Říčař & Multiplayer – Dej mi Den.

Více zde >

Ondřej Ruml

Street chorus

Ondřej Ruml

Začínal jako hráč na pětistrunné banjo v bluegrassové kapele Modrotisk. Po studiu zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystupoval s různými jazzovými a funkovými formacemi i swingovými bigbandy. Pozornost vzbudil druhým místem v pěvecké talentové soutěži X-FACTOR, následovaly velké role – Martin v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, Raimond v obnovené verzi muzikálu Johanka z Arku, Victor Hugo v muzikálu Quasimodo a titulní role v rockové opeře Janka Ledeckého Hamlet. V roce 2010 vydal autorské album Proměna a v roce 2014 album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, které bylo oceněno Zlatou deskou. Koncertuje buď sólově s efektem zvaným looper (smyčkovač) s pomocí kterého vytváří sám celé písně pouze svým hlasem, nebo s jazzovou kapelou Matěj Benko Quintet.

Více zde >

Jiří Miroslav Procházka

Street chorus

Jiří Miroslav Procházka

Klasický zpěv studoval na brněnské konzervatoři, bratislavské VŠMU a pražské HAMU, od roku 2013 je hostem Janáčkovy opery Brno. Pravidelně spolupracuje s mnoha významnými hudebními tělesy (Brněnská filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Czech ensamble baroque, Collegium 1704 ad.) a divadly (např. Národní divadlo v Praze a Národní divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě), účastní se renomovaných hudebních festivalů.  Jiří Miroslav Procházka dosáhl úspěchů na mnoha tuzemských i mezinárodních pěveckých soutěžích, včetně soutěže Bohuslava Martinů, soutěže ACT v Londýně a interpretační soutěže Letní školy barokní hudby.

Více zde >

Jaroslav Dolník

Street chorus

Jaroslav Dolník

Zpěvák, příležitostný kytarista a bubeník, v první kapele začal hrát už v patnácti letech a v roce 2005 založil s kamarádem kapelu Zabillow, která má na kontě jednu desku a několik singlů. Působil také ve zlínském Avion Big Bandu, v kapelách Fishbouns, Bokomara nebo Gate Crasher. V současnosti hraje s coverbandem Kolorez, vystupuje samostatně s kytarou nebo se zpěvačkami Zuzkou Němečkovou či Kateřinou Šildovou. I když tíhne k soulu, funky, jazzu a taky folku, není stylově vyhraněný a jeho největším snem je nahrát tvrdé rapové album s prvky funky a balkánskými rytmy.

Více zde >

zpět nahoru >