Obsazení

orchestr

orchestr

Mnohasložkové těleso zahrnuje bluesový band, komorní orchestr, perkusní orchestr… a je sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední profesionální instrumentalisté. B-SIDE BAND je jeden z nejvyhledávanějších domácích hudebních souborů svého žánru. Je sestaven z 18ti špičkových instrumentalistů, v jejichž čele stojí trumpetista a band leader Josef Buchta. B-SIDE BAND má na svém kontě mimo jiné zdařilou obnovenou světovou premiéru legendární Jazzové mše Jaromíra Hniličky. Pravidelně koncertuje na mezinárodních festivalech, prestižních akcích a společenských událostech v Česku a na Slovensku, je hlavní součástí velmi úspěšného halového projektu Tribute To Frank Sinatra. Spolupracuje s výraznými hudebními osobnostmi, jako je Vojta Dyk, Roman Dragoun, Matěj Ruppert, Dan Bárta nebo Roman Holý, ze zahraničních umělců pak jmenujme Kurt Elling (USA, držitel Grammy kritikami považovaný za nejlepšího jazzového zpěváka na světě), New York Voices (USA, držitelé Grammy a jedna z nejuznávanějších vokálních skupin svého typu) nebo The Puppini Sisters (britské vokální trio známé rovněž ze spolupráce s Michaelem Bubblém). Více na bsideband.cz Členové orchestru MASS: Čermák Marek – varhany Petr Ptáček – bicí (B-SIDE BAND) Machain Emil – perkuse Koudelka Tomáš – baskytara (B-SIDE BAND) Kalousek Jiří – kytara a zpěv (B-SIDE BAND) Kučerovský Jiří – kytara Mlynář Richard – elektrické piano (B-SIDE BAND) Wallinger Pavel – I. housle Frajtová Ivana – II. housle Kulík Tomáš – viola Svoboda Lukáš – violoncello Pokorný Michal – kontrabas Žáček Michal – flétna (B-SIDE BAND) Mühlhansl Antonín – I. klarinet a saxofony (B-SIDE BAND) Zlámal Pavel – II. klarinet a saxofony (B-SIDE BAND) Jurčeka Ondřej – trumpeta Semek Pavel - trombon (B-SIDE BAND) Mrazík Milan – horna Jirák Petr – tuba Horská Alžběta - harfa

Více zde >

Czech Ensemble Baroque

choir

Czech Ensemble Baroque

Sbor, jehož členové jsou nejen pěveckými profesionály, ale navíc absolventy kurzů autentické interpretace staré hudby u nás i v zahraničí. Rezidenční ansámbl Hudebního festivalu Znojmo, kde uvedl řadu českých i světových operních premiér, komorních i kantátových koncertů, za něž je vysoce hodnocen odbornou kritikou, včetně např. 3 nominací na cenu Thálie. Soubor je zván na prestižní tuzemské i zahraniční festivaly.  Tereza Válková - sbormistryně

Více zde >

Vojtěch Dyk

představitel Celebranta a producent

Vojtěch Dyk

Zpěvák a herec, absolvent DAMU patří k nejvýraznějším osobnostem současné české kulturní scény. Začínal v chlapeckém sboru Pueri Gaudentes, později působil v kapelách Nightwork, T.O.P. Dream Company, hostoval na koncertech houslového virtuosa Pavla Šporcla, v posledních letech absolvoval úspěšná turné s brněnským B-Side Bandem.  Účinkoval na mnoha českých divadelních scénách, například v Národním divadle, Divadle v Dlouhé, Divadle Ta Fantastika, A Studiu Rubín, La Fabrice nebo Roxy. Za roli Kudykama ve stejnojmenném lyrikálu Michala Horáčka byl v roce 2009 nominován na cenu Thálie, ve stejném roce získal Cenu Alfréda Radoka pro Objev roku. Popularitu mu přinesly také četné televizní a filmové role - v diváckém hitu roku 2010, komedii Ženy v pokušení, ve filmech Andělé všedního dne, Revival, Něžné vlny, pohádkách Tři životy, Čtyři bratři a mnoha dalších.

Více zde >

Markéta Böhmová

Street chorus

Markéta Böhmová

Jako zpěvačka začínala ve sboru Kantiléna a poté účinkovala v mnoha představeních Národního divadla Brno jako sboristka a sólistka Dětského sboru Brno nejen v tuzemsku, ale i na mnohých zahraničních scénách (Rakousko, Anglie, Japonsko). Spolupracuje s orchestrem Collegium musicum. Vloni se zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde obdržela dvě zvláštní ceny za interpretaci. Již druhým rokem působí jako sólistka při ND Brno v rámci Nového operetního studia. Je členkou ansámblu Forte a spoluzakladatelkou hudebního tria Boutique de musique, které si získalo porotu na soutěži Stonavská Barborka, kde obdrželo absolutní vítězství. Pravidelně spolupracuje s Filharmonií Brno a příští sezónu ji čeká operní debut v novém nastudování opery La clemenza di Tito v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. 

Více zde >

Lucie Novotná

Street chorus

Lucie Novotná

Absolventka SPŠ oděvní v Praze své první angažmá získala ve Východočeském divadle v Pardubicích. Na pražské muzikálové scéně debutovala v muzikálech Hamlet a Galileo v divadle Kalich, v Hudebním divadle Karlín účinkovala např. v muzikálech Producenti, Carmen, Addams Family nebo Aida, v divadle Kalich v muzikálu Pomáda či Horečka sobotní noci. Za roli Beggar Woman/žebračky v originální anglické verzi muzikálu Stephena Sondheima Sweeney Todd byla oceněna širší nominací na cenu Thálie za rok 2012. V posední době účinkuje ve Studiu Dva: Děvčátko – Vánoční příběh, Evita.

Více zde >

Vanda Šípová

Street chorus

Vanda Šípová

Držitelka několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží, po absolutoriu pražské konzervatoře pokračovala ve studiu zpěvu v ČR i zahraničí. V Národním divadle v Praze vystoupila v hlavní roli ve světové premiéře opery Petra Kofroně Fantom čili Krvavá opera, hostovala v představení Francouzské divadelní společnosti v tzv. Novém cirkusu, v sólových rolích v plzeňské opeře, v Libereckém divadle F. X. Šaldy a na dalších scénách, zpívá jednu z hlavních rolích v české inscenaci Fantom opery, spolupracuje na mnoha zajímavých hudebních projektech.

Více zde >

Kateřina Paula Šildová

Street chorus

Kateřina Paula Šildová

Herečka a zpěvačka (pop, swing i jazz), absolventka hudebně-dramatického oboru na pražské konzervatoři. K jejím nejvýraznějším muzikálovým rolím na scéně plzeňského Divadla J. K. Tyla patří Kathy v Zpívání v dešti, Winnifred  v Limonádovém Joeovi nebo Roxie Hart v legendárním Chicagu. V Hudebním divadle Karlín se podílela např. na inscenacích Producenti, Carmen, Jesus Christ Superstar, spolupracovala i s dalšími českými divadly a projekty. Kateřina působí jako sólová zpěvačka Orchestru Karla Vlacha, Septet Plus Orchestra či tanečního orchestru James Band a Golden Big Band Prague. Na televizní obrazovce se objevila v seriálech Horákovi, Obchoďák, Svatby v Benátkách, Vinaři nebo Kriminálka Anděl.

Více zde >

Adéla Petřeková

Street chorus

Adéla Petřeková

Vystudovala obor činoherní herectví na DAMU, po studiích hostovala v divadle Pod Palmovkou, v Letních Shakespearovských slavnostech, v Národním divadle v Praze či plzeňském Divadle J. K. Tyla. Z filmových a seriálových rolí Adély Petřekové je nejvýraznější Dora (Záblesky chladné neděle) či Pavlína (Vraždy v kruhu). V současné době působí např. v plzeňském (Viktorka Plzeň aneb Jinak to nevidím!) a pardubickém (Charleyova teta) divadle jako host. Zároveň se věnuje autorské hudbě v projektu Mlhou.

Více zde >

Karel Škarka

Street chorus, asistent sbormistra

Karel Škarka

Absolvent kompozice a zpěvu na brněnské konzervatoři a na JAMU, už během studií hostoval v Hudebním divadle Karlín (West Side Story, Čardášová princezna). V roce 2002 napsal operu Don Juan v pekle, která měla premiéru v Praze ve Stavovském divadle v rámci projektu Bušení do železné opony. Od roku 2004 je v angažmá v Městském divadle Brno, kde ztvárnil převážně muzikálové role a působí také jako aranžér, sbormistr, překladatel a korepetitor. Ve Švýcarsku hrál Jammieho v muzikálu My Fair Lady a Benjamina Guggenheima v muzikálu Titanic. Podílel se i na uvedení švýcarské premiéry muzikálu Vrabčák a Anděl jako asistent režie.

Více zde >

David Uličník

Street chorus

David Uličník

Suverénně se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Účinkoval v muzikálech Vlasy, Starci na chmelu, Kleopatra, Dracula, Galileo, Evita a dalších. Mezi své nejvýraznější role v tomto žánru řadí Jeana Valjeana z Bídníků nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon, za které byl nominován na cenu Thálie. Účinkoval v nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i v zahraničí – podílel se na mezinárodním nastudování jevištního oratoria The Mass, představil se jako Tony v karlínské inscenaci West Side Story. Úspěch slaví i v rolích moderního repertoáru na pomezí vážné hudby. Svůj aktuální koncertní program IN CONCERTO zaměřil na původní skladby, populární světové písně a italské árie.  David Uličník je členem seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností 4TET, v současné době je jeho domovskou divadelní scénou divadlo Hybernia.

Více zde >

Lukáš Janota

Street chorus

Lukáš Janota

Absolvent Hudební konzervatoře v Kroměříži (klarinet, saxofon) a JAMU (muzikálové herectví). Po studiu nastoupil do angažmá Městského divadla v Brně, kde je dodnes. Lukáš je obsazován jak do rolí muzikálových, tak činoherních. Za své největší výzvy zatím považuje představení Sliby chyby, Princ Homburský, Faidra, Pokrevní bratři. S herectvím se poprvé setkal jako dítě, když natočil tři dětské snímky: “Medvědi nic nevědí”, “Artuš, Merlin a Prchlíci” a “Potkal jsem ho v ZOO”. Kromě herectví se zabývá hudební skladbou a zvukovou produkcí. Je aktivním hudebníkem a autorem hudby několika divadelních her, radiospotů, počítačových her a mobilních aplikací. Natočil také několik audioknih. 

Více zde >

Roman Říčař

Street chorus

Roman Říčař

Herec, zpěvák, hudebník, vystudoval Státní konzervatoř obor hudebně – dramatický. Po hostování v Národním divadle (Rok na vsi, Bloudění), strávil tři sezony coby apoštol Bartoloměj v muzikálu Jesus Christ Superstar, následovaly muzikály Rusalka a Hamlet, Excalibur, Jack Rozparovač a další. Za roli Rum Tum Tuggera v muzikálu CATS byl vybrán do širší nominace na cenu Thálie, stejně jako za Bejbyho v Šakalích letech a postavu Che v legendárním muzikálu Evita na jevišti plzeňského divadla J. K. Tyla. Aktuálně hraje také v Divadle ABC. Roman Říčař natočil několik rolí pro televizi a film, vystupuje s kapelou Šťastní a Veselí, je frontmanem Red Hot Chili Peppers revivalu a dlouhodobě hostuje jako pianista ve skupině Second Band. V roce 2008 vydal sólové autorské album Roman Říčař & Multiplayer – Dej mi Den.

Více zde >

Ondřej Ruml

Street chorus

Ondřej Ruml

Začínal jako hráč na pětistrunné banjo v bluegrassové kapele Modrotisk. Po studiu zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystupoval s různými jazzovými a funkovými formacemi i swingovými bigbandy. Pozornost vzbudil druhým místem v pěvecké talentové soutěži X-FACTOR, následovaly velké role – Martin v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, Raimond v obnovené verzi muzikálu Johanka z Arku, Victor Hugo v muzikálu Quasimodo a titulní role v rockové opeře Janka Ledeckého Hamlet. V roce 2010 vydal autorské album Proměna a v roce 2014 album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, které bylo oceněno Zlatou deskou. Koncertuje buď sólově s efektem zvaným looper (smyčkovač) s pomocí kterého vytváří sám celé písně pouze svým hlasem, nebo s jazzovou kapelou Matěj Benko Quintet.

Více zde >

Jiří Miroslav Procházka

Street chorus

Jiří Miroslav Procházka

Klasický zpěv studoval na brněnské konzervatoři, bratislavské VŠMU a pražské HAMU, od roku 2013 je hostem Janáčkovy opery Brno. Pravidelně spolupracuje s mnoha významnými hudebními tělesy (Brněnská filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Czech ensamble baroque, Collegium 1704 ad.) a divadly (např. Národní divadlo v Praze a Národní divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě), účastní se renomovaných hudebních festivalů.  Jiří Miroslav Procházka dosáhl úspěchů na mnoha tuzemských i mezinárodních pěveckých soutěžích, včetně soutěže Bohuslava Martinů, soutěže ACT v Londýně a interpretační soutěže Letní školy barokní hudby.

Více zde >

Jaroslav Dolník

Street chorus

Jaroslav Dolník

Zpěvák, příležitostný kytarista a bubeník, v první kapele začal hrát už v patnácti letech a v roce 2005 založil s kamarádem kapelu Zabillow, která má na kontě jednu desku a několik singlů. Působil také ve zlínském Avion Big Bandu, v kapelách Fishbouns, Bokomara nebo Gate Crasher. V současnosti hraje s coverbandem Kolorez, vystupuje samostatně s kytarou nebo se zpěvačkami Zuzkou Němečkovou či Kateřinou Šildovou. I když tíhne k soulu, funky, jazzu a taky folku, není stylově vyhraněný a jeho největším snem je nahrát tvrdé rapové album s prvky funky a balkánskými rytmy.

Více zde >

zpět nahoru >