Obsazení

orchestr

orchestr

Mnohasložkové těleso zahrnuje bluesový band, komorní orchestr, perkusní orchestr… a je sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední profesionální instrumentalisté. B-SIDE BAND je jeden z nejvyhledávanějších domácích hudebních souborů svého žánru. Je sestaven z 18ti špičkových instrumentalistů, v jejichž čele stojí trumpetista a band leader Josef Buchta. B-SIDE BAND má na svém kontě mimo jiné zdařilou obnovenou světovou premiéru legendární Jazzové mše Jaromíra Hniličky. Pravidelně koncertuje na mezinárodních festivalech, prestižních akcích a společenských událostech v Česku a na Slovensku, je hlavní součástí velmi úspěšného halového projektu Tribute To Frank Sinatra. Spolupracuje s výraznými hudebními osobnostmi, jako je Vojta Dyk, Roman Dragoun, Matěj Ruppert, Dan Bárta nebo Roman Holý, ze zahraničních umělců pak jmenujme Kurt Elling (USA, držitel Grammy kritikami považovaný za nejlepšího jazzového zpěváka na světě), New York Voices (USA, držitelé Grammy a jedna z nejuznávanějších vokálních skupin svého typu) nebo The Puppini Sisters (britské vokální trio známé rovněž ze spolupráce s Michaelem Bubblém). Více na bsideband.cz Členové orchestru MASS: Pančochová Libuše – varhany Ptáček Petr – bicí (B-SIDE BAND) Machain Emil – perkuse Koudelka Tomáš – baskytara (B-SIDE BAND) Kalousek Jiří – kytara a zpěv (B-SIDE BAND) Morávek Matěj – kytara Mlynář Richard – elektrické piano (B-SIDE BAND) Wallinger Pavel – I. housle Víšková Ivana – II. housle Kulík Tomáš – viola Svoboda Lukáš – violoncello Pokorný Michal – kontrabas Žáček Michal – flétna (B-SIDE BAND) Mühlhansl Antonín – I. klarinet a saxofony (B-SIDE BAND) Zlámal Pavel – II. klarinet a saxofony (B-SIDE BAND) Jurčeka Ondřej – trumpeta Semek Pavel - trombon (B-SIDE BAND) Mrazík Milan – horna Jirák Petr – tuba Horská Alžběta - harfa

Více zde >

Czech Ensemble Baroque

choir

Czech Ensemble Baroque

Nový typ sborového tělesa, jehož členové jsou pěveckými profesionály, ale navíc absolventy kurzů autentické interpretace staré hudby u nás i v zahraničí. Sólová aprobace většiny kooperujících zpěváků umožňuje jak provádění děl ve stylu ripieni, tak velkých kantát a oratorií. Počet zpěváků může být tedy, podle typu kantáty, od osmi do čtyřiceti a více zpěváků. Těžištěm repertoáru sboru jsou kantáty a oratoria 17. a 18. století (Händel, Bach, Vivaldi, Lully, Purcell, Haydn, Mozart). Svůj dynamický výraz, získaný zejména prací na barokním repertoáru a sólistický potenciál svých členů, dovede sbor účinně uplatnit i v dílech 20. a 21. století (Orff: Catulli Carmina, Stravinský: Svaděbky, Martinů: Kytice, Fleischer: Adappa – světová premiéra opery, Bernstein: Mass aj.). Kromě domovského orchestru Czech Ensemble Baroque vystoupil a natáčí vokální ansámbl také se souborem Musica aeterna Bratislava, Filharmonie Brno, Filharmonie Olomouc, soubor Dama Dama, B-Side Band aj. Již patnáctou sezónu sbor účinkuje v operních představeních (Acis a Galatea, Don Giovanni, Dorilla in Tempe, King Arthur, Platée aj.) v produkcích Hudebního festivalu Znojmo. Soubor má na svém kontě řadu nahrávek pro Supraphon, European Broadcasting Union, Český rozhlas i Českou televizi. Vedle práce s orchestrem a instrumentalisty nechybí v dramaturgii souboru také ryze vokální programy a capella nebo díla s doprovodem bassa continua (Purcelll, Byrd, Bach, Palestrina). V tomto žánru se soubor zdokonaloval například pod vedením proslulé vokální skupiny The King‘s Singers. Sbor bývá velmi kladně hodnocen především pro svůj přesvědčivý hudební výraz, muzikalitu, stylovost pojetí a specifický projev každého zpěváka. V roce 2018 vystoupí společně se špičkovým berlínským orchestrem Akademie für Alte Musik a pro rok 2019 chystá scénické provedení oratoria Saul s Andreasem Schollem. Hlavním sbormistrem tělesa je Tereza Válková.

Více zde >

Vojtěch Dyk

představitel Celebranta a producent

Vojtěch Dyk

Zpěvák a herec, absolvent DAMU patří k nejvýraznějším osobnostem současné české kulturní scény. Začínal v chlapeckém sboru Pueri Gaudentes, později působil v kapelách Nightwork, T.O.P. Dream Company, hostoval na koncertech houslového virtuosa Pavla Šporcla, v posledních letech absolvoval úspěšná turné s brněnským B-Side Bandem.  Účinkoval na mnoha českých divadelních scénách, například v Národním divadle, Divadle v Dlouhé, Divadle Ta Fantastika, A Studiu Rubín, La Fabrice nebo Roxy. Za roli Kudykama ve stejnojmenném lyrikálu Michala Horáčka byl v roce 2009 nominován na cenu Thálie, ve stejném roce získal Cenu Alfréda Radoka pro Objev roku. Popularitu mu přinesly také četné televizní a filmové role - v diváckém hitu roku 2010, komedii Ženy v pokušení, ve filmech Andělé všedního dne, Revival, Něžné vlny, pohádkách Tři životy, Čtyři bratři a mnoha dalších.

Více zde >

Tereza Válková

sbormistryně Street choru

Tereza Válková

Narodila se v Třebíči. Po studiu na Brněnské konzervatoři (obor klavír) pokračovala ve studiu sólového zpěvu na Akademii staré hudby v Brně a studiu dirigování sboru na Karlově Univerzitě v Praze pod vedením Jiřího Koláře a Marka Štryncla (gregoriánský chorál u Davida Ebena). Poté vystudovala také sólový zpěv na Fakultě Umění Ostravské Univerzity, je absolventkou řady kurzů interpretace staré hudby. Jako členka a sólistka mnoha vokálních těles zpívala na koncertech a soutěžích po celé Evropě (Itálie, Polsko, Německo, Rakousko, Irsko, Francie atd.). Věnuje se převážně dobově poučené interpretaci hudby starších slohových období. Od roku 2007 je hlavním sbormistrem souboru Czech Ensemble Baroque, pod jehož hlavičkou založila vokální kvintet specializující se na vrcholnou vokální polyfonii a madrigalovou tvorbu 17. století. V roce 2017 uvedl Quintet premiéru madrigalového cyklu Lukáše Hurníka Poslední léto s Juliet a jako první v ČR natočil úspěšný debutový videoklip k Monteverdiho madrigalu Io mi son giovinetta. Jako sbormistr nastudovala celou řadu renesančních, barokních a klasicistních vokálně – instrumentálních děl včetně scénických operních produkcí, ale také ryze vokální a a capella programy, pravidelně natáčí pro společnost Supraphon, Český rozhlas a Českou televizi i zahraniční média. Společně se svým souborem absolvovala Tereza Válková workshop u proslulé vokální skupiny The King‘s Singers. V roce 2018 vystoupí společně se špičkovým berlínským orchestrem Akademie für Alte Musik a pro rok 2019 chystá scénické provedení oratoria Saul s Andreasem Schollem. Od roku 2008 je lektorkou sborové třídy na Letní škole barokní hudby.

Více zde >

Markéta Böhmová

Street chorus

Markéta Böhmová

Narodila se v Brně do hudební rodiny, začínala ve sboru Kantiléna a poté účinkovala v mnoha představeních Národního divadla Brno jako členka Dětského sboru Brno nejen v tuzemsku, ale i na mnohých zahraničních scénách (Rakousko, Anglie, Japonsko). Jako studentka Pedagogické fakulty MU v Brně několikrát úspěšně reprezentovala školu na pěveckých soutěžích a v roce 2014 pokračovala ve svém studiu i v zahraničí na státním konzervatoriu v italském Campobassu pod vedením profesorky Aldy Caiello. V témže roce se zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde obdržela dvě zvláštní ceny za interpretaci. Spoluzaložila hudební trio Boutique de musique, které si získalo porotu na soutěži Stonavská Barborka a obdrželo absolutní vítězství. Již čtvrtým rokem působí jako sólistka Nového operetního studia, kde účinkuje v mnoha operetách a na koncertních turné. V roce 2016 byla součástí Street choiru v projektu Vojtěcha Dyka Bernstein: Mass a zároveň debutovala v novém nastudování Mozartovy opery La clemenza di Tito v Národním divadle m oravskoslezském v Ostravě.  Dlouhodobě spolupracuje s Filharmonií Brno, Czech virtuosi a již druhým rokem je členkou souboru Czech ensemble baroque, který se zabývá autentickou interpretací staré hudby. V prosinci 2017 debutovala v Janáčkově opeře Její Pastorkyňa  v Národním divadle v Praze.  V roce 2018 vystoupí v koncertním provedení Mozartovy opery La clemenza di Tito ve Stavovském divadle pod vedením dirigenta Marca Minkowského a v srpnu se představí v roli Eleny v Gluckově opeřeParide a Elena v rámci festivalu Zlatá pecka v Chrudimi.

Více zde >

Lucie Novotná

Street chorus

Lucie Novotná

Absolventka SPŠ oděvní v Praze. Své první angažmá získala ve Východočeském divadle v Pardubicích. Na pražské muzikálové scéně debutovala v muzikálech Hamlet a Galileo v divadle Kalich, v Hudebním divadle Karlín účinkovala např. v muzikálech Producenti, Carmen, Jesus Christ superstar , Addams Family, Aida, Bonnie and Clyde, nebo Sestra v akci. V divadle Kalich v muzikálu Pomáda či Horečka sobotní noci. Za roli Beggar Woman/žebračky v originální anglické verzi muzikálu Stephena Sondheima Sweeney Todd byla oceněna širší nominací na cenu Thálie za rok 2012. V posední době účinkuje ve Studiu Dva: Děvčátko – Vánoční příběh, Evita, Šíleně smutná princezna, Funny girl...  Pátým rokem působí jako vokalistka Vojtěcha Dyka a B-side Band.. 

Více zde >

Vanda Šípová

Street chorus

Vanda Šípová

Absolventka Pražské konzervatoře. V minulosti byl jejím hlasovým pedagogem národní umělec Václav Zítek, nyní navštěvuje lekce u Vladimira Chernova a jejím hlasovým poradcem je Christina Vasileva . Vystupuje v Národním divadle v Praze v úspěšné opeře Sternenhoch v roli Helgy. Účinkuje rovněž v divadlech J.K. Tyla v Plzni a F.X. Šaldy v Liberci, Národním divadle v Brně. Současný repertoár m.j. Královna noci (Kouzelná flétna), Gilda (Rigoletto), Ofelie (Hamlet),  Musetta (La Bohéme),  Glauce (Medea) a další . Ráda se zúčastňuje moderních projektů, ve kterých se prolínají různé divadelní žánry (například zpívala na slavnostním zahájení a zakončení MFF Karlovy Vary 2017, Bernsteinova mše …). Účinkuje i v několika činoherních představeních (Studio hrdinů Praha, ND Brno, DJKT). Hraje jednu z hlavních rolí v muzikálu Fantom opery. Úspěšně se zúčastnila i mezinárodních soutěží ; Vissi d´arte – II. místo, I. cena Mezinárodní soutěže Montreal, cena Slovenského Národního divadla – Mezinárodní soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech a další různé ceny. Věnuje se rovněž koncertní činnosti.

Více zde >

Kateřina Bohatová

Street chorus

Kateřina Bohatová

Přední muzikálová herečka mladé generace, jíž můžete pravidelně vídat na našich čelních metropolitních scénách. V současnosti nejčastěji v Divadle Kalich a to v roli tajemné Agnes - hlavní ženské postavy kultovního představení Krysař.  Neopomíná ani mimopražské publikum, které ji může znát například jako Lízu Doolitleovou v My fair lady (DFXŠ Liberec) či Linu Lamont ze Zpívání v dešti (Jihočeské divadlo). Na prkna hudebního divadla vstoupila poprvé coby Demetra v české premiéře Weberova muzikálu Kočky (Cats) někdejšího Divadla Milénium Praha a od té doby má na svém kontě celou řadu ústředních rolí (Chicago, Hair, Hledá se muž: Zn. Bohatý!, Kdyby tisíc klarinetů, Limonádový Joe, Srdcový král, Pomáda a další.) Mezi působivé počiny své umělecké dráhy řadí též lyrikál Michala Horáčka Kudykam. Již od prvního uvedení v roce 2016 však považuje za zcela výjímečné a mimořádné právě své účinkování zde v Bersteinově Mši (MASS). Nadále rovněž pokračuje v úspěšné spolupráci s B-Side Bandem Brno, Vojtou Dykem či Marií Rottrovou. Nově se pak s ní můžete potkávat i na koncertech kapely Báry Polákové.

Více zde >

Vendula Příhodová

Street chorus

Vendula Příhodová

Vystudovala JAMU v Brně, obor muzikálové herectví, v ateliéru doc. Jany Janěkové. Vidět ji můžete například v hudebním divadle Karlín (muzikál Sestra v akci, Carmen), v divadle Kalich (Mauglí), v libereckém Divadle F.X. Šaldy (Funny Girl) či v ostravském Divadle Jiřího Myrona (Jesus Christ Superstar, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť) apod. Spolu s hercem Tomášem Matonohou a pianistou Zdeňkem Králem založili hudební kabaret Inspektor Kluzó a připravují první album.  

Více zde >

Adéla Petřeková

Street chorus

Adéla Petřeková

Vystudovala obor činoherní herectví na DAMU, po studiích hostovala v divadle Pod Palmovkou, v Letních Shakespearovských slavnostech, v Národním divadle v Praze či plzeňském Divadle J. K. Tyla. Z filmových a seriálových rolí Adély Petřekové je nejvýraznější Dora (Záblesky chladné neděle) či Pavlína (Vraždy v kruhu), dále hrála např. ve filmech Intimity nebo seriálech Bohéma, Na vodě a Cirkus Bukowsky. V současné době se objevuje v představeních Jonáš a Tingl - tangl (Divadlo V Celetné), Zabte ošklivé (Divadlo Aqualung), a společně s Petrem Vaňkem v projektu Zkoleduj se. Zároveň se věnuje autorské hudbě Mlhou.

Více zde >

Viktória Matušovová

Street chorus

Viktória Matušovová

Muzikálová herečka a vítězka několika pěveckých soutěží na Slovensku i v Česku (např. Czechtalent, Elán je Elán nebo ocenění Zpěvačky roku v soutěži Talent music Awards 2012).  Je absolventkou Církevní konzervatoře v Bratislavě, momentálně jako členka muzikálového souboru v Městském divadle Brno účinkuje v mnoha představení jako třeba Děsnej pátek (za roli Ellie Blakeové byla nominována na širší cenu Thálie 2017), Horečka sobotní noci, Mary Poppins, Chaplin, Flashdance a další. Odmalička zpívá a hraje na housle, umí na klavír, violu, kytaru, flétnu, brumly.

Více zde >

Karel Škarka

Street chorus

Karel Škarka

Absolvent kompozice a zpěvu na brněnské konzervatoři a na JAMU, už během studií hostoval v Hudebním divadle Karlín (West Side Story, Čardášová princezna). V roce 2002 napsal operu Don Juan v pekle, která měla premiéru v Praze ve Stavovském divadle v rámci projektu Bušení do železné opony. Od roku 2004 je v angažmá v Městském divadle Brno, kde ztvárnil převážně muzikálové role a působí také jako aranžér, sbormistr, překladatel a korepetitor. Ve Švýcarsku hrál Jammieho v muzikálu My Fair Lady a Benjamina Guggenheima v muzikálu Titanic. Podílel se i na uvedení švýcarské premiéry muzikálu Vrabčák a Anděl jako asistent režie.

Více zde >

David Uličník

Street chorus

David Uličník

Suverénně se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Účinkoval v muzikálech Vlasy, Starci na chmelu, Kleopatra, Dracula, Galileo, Evita a dalších. Mezi své nejvýraznější role v tomto žánru řadí Jeana Valjeana z Bídníků nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon, za které byl nominován na cenu Thálie. Účinkoval v nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i v zahraničí – podílel se na mezinárodním nastudování jevištního oratoria The Mass, představil se jako Tony v karlínské inscenaci West Side Story. Úspěch slaví i v rolích moderního repertoáru na pomezí vážné hudby. Svůj aktuální koncertní program IN CONCERTO zaměřil na původní skladby, populární světové písně a italské árie.  David Uličník je členem seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností 4TET, v současné době je jeho domovskou divadelní scénou divadlo Hybernia.

Více zde >

Lukáš Janota

Street chorus

Lukáš Janota

Absolvent Hudební konzervatoře v Kroměříži (klarinet, saxofon) a JAMU (muzikálové herectví). Po studiu nastoupil do angažmá Městského divadla v Brně, kde je dodnes. Lukáš je obsazován jak do rolí muzikálových, tak činoherních. Za své největší výzvy zatím považuje představení Sliby chyby, Princ Homburský, Faidra, Pokrevní bratři. S herectvím se poprvé setkal jako dítě, když natočil tři dětské snímky: “Medvědi nic nevědí”, “Artuš, Merlin a Prchlíci” a “Potkal jsem ho v ZOO”. Kromě herectví se zabývá hudební skladbou a zvukovou produkcí. Je aktivním hudebníkem a autorem hudby několika divadelních her, radiospotů, počítačových her a mobilních aplikací. Natočil také několik audioknih. 

Více zde >

Roman Říčař

Street chorus

Roman Říčař

Herec, zpěvák, hudebník, vystudoval Státní konzervatoř obor hudebně – dramatický. Po hostování v Národním divadle (Rok na vsi, Bloudění), strávil tři sezony coby apoštol Bartoloměj v muzikálu Jesus Christ Superstar, následovaly muzikály Rusalka a Hamlet, Excalibur, Jack Rozparovač a další. Za roli Rum Tum Tuggera v muzikálu CATS byl vybrán do širší nominace na cenu Thálie, stejně jako za Bejbyho v Šakalích letech a postavu Che v legendárním muzikálu Evita na jevišti plzeňského divadla J. K. Tyla. Aktuálně hraje také v Divadle ABC. Roman Říčař natočil několik rolí pro televizi a film, vystupuje s kapelou Šťastní a Veselí, je frontmanem Red Hot Chili Peppers revivalu a dlouhodobě hostuje jako pianista ve skupině Second Band. V roce 2008 vydal sólové autorské album Roman Říčař & Multiplayer – Dej mi Den.

Více zde >

Ondřej Ruml

Street chorus

Ondřej Ruml

Začínal jako hráč na pětistrunné banjo v bluegrassové kapele Modrotisk. Po studiu zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystupoval s různými jazzovými a funkovými formacemi i swingovými bigbandy. Pozornost vzbudil druhým místem v pěvecké talentové soutěži X-FACTOR, následovaly velké role – Martin v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, Raimond v obnovené verzi muzikálu Johanka z Arku, Victor Hugo v muzikálu Quasimodo a titulní role v rockové opeře Janka Ledeckého Hamlet. V roce 2010 vydal autorské album Proměna a v roce 2014 album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, které bylo oceněno Zlatou deskou. Koncertuje buď sólově s efektem zvaným looper (smyčkovač) s pomocí kterého vytváří sám celé písně pouze svým hlasem, nebo s jazzovou kapelou Matěj Benko Quintet.

Více zde >

Jiří Miroslav Procházka

Street chorus

Jiří Miroslav Procházka

Klasický zpěv studoval na brněnské konzervatoři, bratislavské VŠMU a pražské HAMU, od roku 2013 je hostem Janáčkovy opery Brno. Pravidelně spolupracuje s mnoha významnými hudebními tělesy (Brněnská filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Czech ensamble baroque, Collegium 1704 ad.) a divadly (např. Národní divadlo v Praze a Národní divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě), účastní se renomovaných hudebních festivalů.  Jiří Miroslav Procházka dosáhl úspěchů na mnoha tuzemských i mezinárodních pěveckých soutěžích, včetně soutěže Bohuslava Martinů, soutěže ACT v Londýně a interpretační soutěže Letní školy barokní hudby.

Více zde >

Jaroslav Dolník

Street chorus

Jaroslav Dolník

Zpěvák, příležitostný kytarista a bubeník, v první kapele začal hrát už v patnácti letech a v roce 2005 založil s kamarádem kapelu Zabillow, která má na kontě jednu desku a několik singlů. Působil také ve zlínském Avion Big Bandu, v kapelách Fishbouns, Bokomara nebo Gate Crasher. V současnosti hraje s coverbandem Kolorez, vystupuje samostatně s kytarou nebo se zpěvačkami Zuzkou Němečkovou či Kateřinou Šildovou. I když tíhne k soulu, funky, jazzu a taky folku, není stylově vyhraněný a jeho největším snem je nahrát tvrdé rapové album s prvky funky a balkánskými rytmy.

Více zde >

zpět nahoru >